Osviežujúce pochúťky Striebornej Žufanky

14.05.2013 14:26

 

Blíži sa čas letný a s ním spojené záhradné párty, grilovačky či nevinné  posedenia pri poháriku. Práve preto sa Strieborná Žufanka rozhodla podeliť sa s Vami, milí priatelia, o jedno zo svojich mnohých chutných tajomstiev. Určite má doma každý z Vás klasickú plastovú alebo akúkoľvek inú čarovnú misku na ľad. Ak nie, chytro do obchodu, lebo po zhliadnutí našich kreatívnych receptov  Vám garantujeme, že minimálne jednu budete potrebovať a chcieť!

1. Čoko jednohubky

 

 

Recept je jednoduchý, budete potrebovať čokoládu podľa vlastného výberu a chuti a ovocie, najlepšie drobné a lesné. Strieborná Žufanka si vybrala jahôdky zo záhradky. Necháme stuhnúť v chladničke a vualá chutné jednohubky na stôl  máme hotové.

 

2. Mini nanuky do ruky 

Výborný dezert na horúce letné dni, či grilovačky pre malé i veľké Žufanky. Nakrájame ovocie  nadrobno, aby sa nám zmestilo do formičiek na ľad (my sme použili banán a jahody). Vezmeme špáradlá, zapichneme do ovocia a zalejeme čistou vodou alebo džúsom a šup do mrazničky. Kým namarinujeme a ugrilujeme mäsko, mini nanuky sú pripravené ohúriť hostí. 

3. Ľadová čokoláda

 

Rozpustenú čokoládu, čím kvalitnejšiu, tým lepšie, opatrne nadávkujeme do formičiek na ľad a necháme zamraziť. Následné použitie už nechávame na Strieborných Žufankách, avšak okrem cmúľania vieme odporučiť vanilkové mlieko či kávu, z ktorých sa pridaním zamrznutých čokokociek razom stáva osviežujúca pochúťka.