Žufanka na hostine u pána Zajačika

30.03.2013 19:41

Strieborná Žufanka počas sviatkov nelení, práve naopak! Veľkú noc má odjakživa rada a už teraz sa teší na všetkých huncútov so zajačími úmyslami poriadne ju vyoblievať. Je veľmi dobre stavaná nielen pre vodu, ale aj pre rôzne pochúťky, ktoré pre návštevu pripravuje. Strieborná Žufanka vám ako prvým dovolí nahliadnuť do zákulisia jej veľkonočných príprav. Nechajte sa inšpirovať!

Strieborná Žufanka veľmi dobre vie, že dobré raňajky sú základ každého dňa. Palacinky s ovocím a šálkou voňavej kávy či čerstvého mlieka, tak tomu sa hovorí sladký štart do nového dňa!

Už prichádzajú prví kupači! Strieborná Žufanka návštevníkov pohostí svojimi koláčikmi - zajačikmi a výslužku v podobe vajíčok im zabalí do vlastnoručne vyrobeného vrecúška. Len sa nebojte, zvládne to každý. Potrebujete len papier, lepidlo, fixky a dobrú náladu. Úspech zaručený! 

Nadišiel čas obeda a Strieborná Žufanka je v tomto prípade nielen výborná kuchárka, ale aj detailistka. Vie, že správne priesteranie dokáže celý obed pekne oživiť a skladanie papierových ušiek ju naozaj baví. Mrkvová polievka a jarný šalátik sú pre ňu to pravé orechové. 

Život je sladký, a preto Strieborná Žufanka nikdy ani omylom na dezert nezabudne. Mrkvový koláč či maslové sušienky sú stávkou na istotu, no Žufanka má vždy nejaké eso v rukáve. Tentokrát sú ním takzvané zajačie chvostíky, ktoré zvyšné dni v roku voláme jednoducho kokosové guličky. 

Strieborná Žufanka vám želá veľa zdravia (vody), šťastia (pochúťok) a lásky (priateľov)! 

Zdroje obrázkov: pinterest.com